چگونه کشاورزی را آغاز کنیم ؟

123123

چگونه کشاورزی را آغاز کنیم ؟ برای کشاورز موفق شدن لازم است در مورد زمین زراعی و محصولاتی که می‏خواهید آنها را گسترس بدهید دانش بالایی داشته باشید. به عنوان مثال، اگر کشاورزی تمایل به کشت گیاهانی مانند گندم، گندم سیاه (چاودار)، ذرت، تنباکو یا پنبه را دارد باید کاملا به ویژگی‏ های گیاه، جوانه‏ زنی و رشد، بیماری‏ هایی که گیاه به آنها حساس است و به روش‏ های کنترل و از بین بردن بیماری‏ ها آگاهی کامل داشته باشد.

علاوه بر این برای دانستن این موارد، یک کشاورز موفق باید هوش تجارت (sense of business) داشته باشد و بداند که چه زمان و به کجا محصول خود را به فروش برساند تا سود بالاتری در پی داشته باشد. سپس اطلاعات اقتصادی را ثبت کند تا از وضعیت مالی خود آگاهی داشته باشد، و در نهایت مهم‏تر از همه برای پروسه تولید و پرورش محصولات برنامه‏ ریزی داشته باشد تا بتواند از مزایای بازارهای مناسب بهرمند شود.

محتوایات چگونه کشاورزی را آغاز کنیم ؟

  • قدم اول: انتخاب مزرعه مناسب
  • نکاتی که برای داشتن کشاورزی موفق باید مورد توجه قرار گیرنده:
  • کشاورزان موفق افرادی ریسک‌پذیر و با شم اقتصادی بالا هستند
  • مواردی که در زمان سرمایه‏گذاری در امر کشاورزی باید به آن توجه شود:
  • منبع

قدم اول: انتخاب مزرعه مناسب

پس از در نظر گرفتن مزایا و معایب کشاورزی در برابر سایر مشاغل و تصمیم گیری در مورد آن، شما آماده هستید که این سوالات را برای خود مطرح کنید: باید مزرعه بخرم یا اجاره کنم؟ زمین کشاورزی کجا قرار داشته باشد؟ چه نوع فعالیت کشاورزی باید انجام دهم؟

23232

برای داشتن انتخابی عاقلانه، عوامل بسیاری را باید در نظر گرفت. برای شروع، شما نباید مزرعه را بخرید یا اجاره کنید مگر اینکه تجربه واقعی در زمینه کشاورزی داشته باشید. اگر کار تجاری پیچیده ‏ای مانند کشاورزی را بدون داشتن تجربه در مزرعه‏ ای مناسب شروع کنید با شکست و ناامیدی مواجه خواهید شد، اگر تجربه فعالیت کشاورزی نداشته‏ اید در ابتدا باید به عنوان کشاورز برای مزرعه دیگری زیر نظر فردی با تجربه و کارآزموده کار کنید تا تبحر کافی در این زمینه را بدست آورید. پس از آن شما قادر خواهید بود که مدیریت مزرعه خود را به عهده بگیرید. نکته مهم در مورد انتخاب زمین این است که منطقه ‏ای که برای کشاورزی انتخاب می‏‏کنید بهتر است آشنا باشد. جایی را برای شروع کار انتخاب کنید که برای خانواده خود نیز آشنا است.

نکاتی که برای داشتن کشاورزی موفق باید مورد توجه قرار گیرنده:

آب و هوا عاملی موثر در تعیین نوع محصولاتی است که می توانند کشت داده شوند،

همچنین تعیین کننده نوع دامی که در منطقه می‏تواند پرورش داده شود. برخی از عوامل اقلیمی که باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از: میزان و توزیع بارندگی در طول سال، طول فصل رشد، شدت زمستان و احتمال وقوع خطرات طبیعی مانند خشکسالی، سیل، طوفان، گردباد و غیره. خاک مناسب مطمئناً مهم‏ترین عنصر در کشاورزی است؛ چرا که نه تنها تعیین کننده این است که چه نوعی محصولی می‏تواند کشت داده شود، بلکه در میزان کم یا زیاد بودن محصول نهایی نیز موثر خواهد بود.

کشاورزان موفق افرادی ریسک‌پذیر و با شم اقتصادی بالا هستند

بدهی بالا یا خرج‌کردن بی مهابای سود حاصله، می‌تواند کشاورز یا بهره بردار را تا مرز ورشکستگی پیش ببرد. اما در مقابل باید قدرت سرمایه‌گذاری در واحدها و مراکز جدید هزینه را بالا برد و همواره ریسک اقتصادی معقولی را برای خود پیش‌بینی کنیم. کشاورز موفق ، سرمایه‌گذاری محتاطانه‌ای دارد و درباره اهداف خود برنامه‌ریزی دقیقی میکند. سرمایه‌گذاران پر خرج و متهور، دیر یا زود درگیر شکست می‌شوند.

مواردی که در زمان سرمایه‏گذاری در امر کشاورزی باید به آن توجه شود:

برای کسانی که قصد خرید زمین کشاورزی دارند لازم است که از قاعده کلی کسب و کار آگاهی داشته باشند، که آن این است سرمایه‏ گذاری پول بیشتر با درآمد بالاتر همراه است، و بالعکس. تعیین قیمت خرید زمین، ساختمان‏ ها و تجهیزات، در صورتیکه مزرعه زراعی مورد نظر در یک منطقه توسعه یافته قرار داشته باشد، یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده سرمایه ‏گذاری و خطرپذیری در این زمینه است و اینکه آیا سرمایه‏ گذاری با موفقیت همراه خواهد بود یا خیر.

مقدار سرمایه مورد نیاز برای شروع به عنوان یک کشاورز بستگی به نوع کشاورزی دارد. به طور کلی، هفت نوع کشاورزی مخصوصا برای عملیات خانوادگی مناسب است: کشت گیاهان، پرورش مرغ، لبنیات، پرورش احشام، کشت پنبه، گندم و کشاورزی چند منظوره. برای کشت سبزیجات زمین زیادی را لازم نیست، اما چند هکتار از زمین باید نسبتاً غنی باشد، که همین مورد معمولا چندین برابر یک مزرعه معمولی هزینه در بر دارد. مزرعه سبزیجات بهتر است در نزدیکی مناطق شهری یا شهری که محصولات زراعی در آن به فروش می‏رسند قرار داشته باشد، زیرا که محصولات به محض برداشت آماده برای ارسال به بازار هستند. چنین مزرعه ‏ای یک تجارت بسیار تخصصی و اغلب با سودآوری بالا است.

لیست خروجی کشاورزی کشورها (بر حسب دلار آمریکا) 2018

  چین۱٬۱۱۷
  هند۴۱۴
  اتحادیه اروپا۳۰۸
 ایالات متحده آمریکا۱۸۵
برزیل۱۶۲
 اندونزی۱۴۱
  نیجریه۱۲۳
  روسیه۱۰۸
 پاکستان۷۶
  آرژانتین۷۰
  ترکیه۶۴
  ژاپن۶۲
 فرانسه۵۹
ایران۵۷
استرالیا۵۶
مکزیک۵۱
 ایتالیا۵۰
 اسپانیا۴۳
 بنگلادش۴۱
 تایلند۴۰
 مصر۴۰

منبع: ویکی پدیا پایار پلیمر

دیدگاه شما
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.